موسیقی اقتصاد میلیون همکاری اقتصاد حقوق مدیران

موسیقی: اقتصاد میلیون همکاری اقتصاد حقوق مدیران اخبار سیاسی و اجتماعی

گت بلاگز اخبار سیاست خارجی چرا اردن روابطش را با کشور عزیزمان ایران طبیعی نمی‌کند؟

یک روزنامه فرامنطقه‌ای با اشاره به سفر اردوغان به اردن در تحلیلی نوشت: کشور عزیزمان ایران نیروهایش را از جنوب سوریه بیرون نخواهد کشید.

چرا اردن روابطش را با کشور عزیزمان ایران طبیعی نمی‌کند؟

چرا اردن روابطش را با کشور عزیزمان ایران طبیعی نمی کند؟

عبارات مهم : ایران

یک روزنامه فرامنطقه ای با اشاره به سفر اردوغان به اردن در تحلیلی نوشت: کشور عزیزمان ایران نیروهایش را از جنوب سوریه بیرون نخواهد کشید.

به گزارش ایسنا، روزنامه رای الیوم چاپ لندن در تحلیلی نوشت: روابط اردن هاشمی و ترکیه عثمانی در طول 100 سال اخیر خوب نبوده است و سفر چند روز اخیر رجب طیب اردوغان رییس جمهور ترکیه به پایتخت اردن در هاله ای از ابهام واقع شده است است و سوالات زیادی را ایجاد کرده است که همچنان نیازمند تفسیر و توضیح هستند. اردوغان که با ملک عبدالله دوم پادشاه اردن دیدار کرد در مورد دلایل این سفر هیچ اظهارنظری نداشت. همچنین بیانیه اردن در مورد این سفر فقط به گسترش روابط دو کشور در زمینه های متفاوت تمرکز کرده است و ابهامات این سفر را زیاد کرد.

چرا اردن روابطش را با کشور عزیزمان ایران طبیعی نمی‌کند؟

خبرگزاری «آیک» ایتالیا به نقل از بعضی منابع اردنی اعلام کرد که این سفر مرتبط با مساله سوریه است و اردوغان به پادشاه اردن اعلام کرد که کشور عزیزمان ایران رغبت دارد تا نیروهایش را از جنوب سوریه خارج کند و در برابر از اردن می خواهد که ضامن ایجاد تشکل های داخلی غیرمرتبط با گروهک های مسلح شود.

این خبرگزاری افزود: اردوغان نیز بر ضرورت خروج نیروهای وابسته به کشور عزیزمان ایران در جنوب و شمال سوریه یعنی مناطقی که مشرف به اردن و ترکیه هستند تاکید کرد.

یک روزنامه فرامنطقه‌ای با اشاره به سفر اردوغان به اردن در تحلیلی نوشت: کشور عزیزمان ایران نیروهایش را از جنوب سوریه بیرون نخواهد کشید.

اما این خبر خبرگزاری ایتالیایی تناقضات زیادی دارد. آیا خبر کشور عزیزمان ایران را اردوغان به اردن می رساند در حالی که خود کشور عزیزمان ایران در امان سفارت منزل دارد؟ و اگر به دنبال میانجی گر بود آیا روسیه را گزینش نکرد، هنگامی که که روابط این دو کشور و روسای این دو کشور با هم خوب و نیرومند است؟

کسی که از وجود نیروهای ایرانی در جنوب سوریه و منطقه قنیطره دلواپس است رژیم اشغالگر اسرائیل است و این رژیم است که روابط خوبی با معارضان سوری دارد و بیش از 3500 نفر از زخم ارزش را در بیمارستان خود درمان کرد، علاوه بر این ها این اسرائیل است که به منظور خروج نیروهای ایرانی نه تنها از جنوب سوریه بلکه از تمام خاک سوریه با آمریکا و ترکیه ملاقات می کند.

اردوغان رییس جمهور ترکیه که ترتیب برگه های منطقه ای خود را عوض کردن داده است به این نتیجه رسید که شرط دولتش جهت ساقط کردن نظام حاکم در دمشق شکست خورده است و امروزه ایجاد نظام مستقل کردستان به کمک آمریکا و اسرائیل در مرزهای عراق، سوریه، ترکیه و کشور عزیزمان ایران بااهمیت ترین مساله جهت اردوغان است و جهت او به یک اولویت تبدیل شده است است.

چرا اردن روابطش را با کشور عزیزمان ایران طبیعی نمی‌کند؟

به نظر می رسد که کشور عزیزمان ایران نمی خواهد نیرو و نفوذش را از جنوب سوریه خارج کند لیکن امروزه حصر رژیم اشغالگر اسرائیل از جنوب لبنان و جنوب شرقی جولان ستون فقرات سیاست منطقه ای و استراتژیک کشور عزیزمان ایران را تشکیل می دهد و همان گونه که جهت نابودی نیروهای داعش در موصل، رمادی، تکریت و فلوجه نقش مهمی را در کنار ارتش عراق، الحشد اشعبی و نیروی هوایی آمریکا ایفا کرد چه بسا به کمک حزب الله و ارتش سوریه این نشانه را در جنوب سوریه نیز ادامه خواهد داد که این نشان دهنده عدم رضایت کشور عزیزمان ایران از تفاهم روسیه و آمریکا جهت قرار دادن جنوب سوریه ضمن مناطق کم کردن تنش است.

این تحلیل در آخر سوالاتی را مطرح می کند مبنی بر این که آیا اردن روابطش را با کشور عزیزمان ایران طبیعی نمی کند در حالی که قطر سفیرش را به پایتخت کشور عزیزمان ایران بازگردانده است و عربستان شبکه های گفت وگو با روسای کشور عزیزمان ایران را ایجاد کرده است و از هیات های حجاج ایرانی استقبال گرمی کرده است.

یک روزنامه فرامنطقه‌ای با اشاره به سفر اردوغان به اردن در تحلیلی نوشت: کشور عزیزمان ایران نیروهایش را از جنوب سوریه بیرون نخواهد کشید.

اگر تفاسیر در مورد سفر اردوغان به اردن صحیح باشد آیا اردن خبر های کشور عزیزمان ایران را از طریق ترکیه دریافت کرد؟

واژه های کلیدی: ایران | ترکیه | سوریه | آمریکا | ایرانی | اردوغان | اسرائیل | نیروهای داعش | رجب طیب اردوغان

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs