موسیقی اقتصاد میلیون همکاری اقتصاد حقوق مدیران

موسیقی: اقتصاد میلیون همکاری اقتصاد حقوق مدیران اخبار سیاسی و اجتماعی

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی مشکلات‌کنونی جهت یک دولت کم‌نظیر است/ رییس‌جمهور سکوت را کنار بگذارد ، تاجرنیا/ عضو فراکسیون امید

یک فعال سیاسی اصلاح‌طلب راجع به مطرح‌نکردن پشت‌پرده بعضی از پرسشها به‌وسیله رئیس‌جمهوری گفت: تصور آقای روحانی بر این است که طرح یکسری از پرسشها و پرسشها هزینه و

مشکلات‌کنونی جهت یک دولت کم‌نظیر است/ رییس‌جمهور سکوت را کنار بگذارد ، تاجرنیا/ عضو فراکسیون امید

تاجرنیا:مشکلات کنونی جهت یک دولت کم نظیر است/ عضو فراکسیون امید: رییس جمهور سکوت را کنار بگذارد

عبارات مهم : سیاسی

یک فعال سیاسی اصلاح طلب راجع به مطرح نکردن پشت پرده بعضی از پرسشها به وسیله مدیر جمهوری گفت: تصور آقای روحانی بر این است که طرح یکسری از پرسشها و پرسشها هزینه و فایده آن به نفع شرایط کنونی کشور نیست.

به گزارش اعتمادآنلاین؛ علی تاجرنیا، فعال سیاسی اصلاح طلب راجع به شرایط امروز کشور، پرسشها اقتصادی و انتقادها از مدیر جمهور و کابینه اش گفت: آنچه امروز در کشور در جریان است همزمان شدن چندین بحران در حوزه پرسشها سیاسی، اجتماعی و به خاص اقتصادی و بین المللی هست. مجموعه این موضوعات، شرایط متفاوتی را ایجاد کرده که در طول چهل سال گذشته انقلاب، جزء بی نظیرترین شرایط کشور است.

تاجرنیا با تاکید بر لزوم رعایت احتیاط از طرف سیاسیون و مسوولان، گفت: بنابراین به نظر من آنچه که امروز راجع به آن احساس خطر می شود این است که هرگونه اتفاقی که این بحران ها را شدت یافتن کند نه تنها ممکن است موجب سقوط دولت شود، بلکه حتی می تواند چالش های جدی جهت جمهوری اسلامی و کشور کشور عزیزمان ایران به وجود آورد. فلذا فکر می کنم همه سیاسیون و جریان های سیاسی با نگرانی پرسشها را دنبال می کنند.

مشکلات‌کنونی جهت یک دولت کم‌نظیر است/ رییس‌جمهور سکوت را کنار بگذارد ، تاجرنیا/ عضو فراکسیون امید

تاجرنیا در تایید لزوم احتیاط از طرف جریان های سیاسی با اشاره به بعضی اظهارنظرهای اخیر از طرف تندروهای مخالف دولت که صحبت از استعفا و کناره گیری دولت می کردند، بیان کرد: در چنین شرایطی شاهد این هستیم که در چند روز گذشته بعضی از جریان های تندروی مخالف دولت حرف هایی را زده اند و بلافاصله بعد از آن عقلای جریان اصولگرا آن صحبت ها را اصلاح و تلاش کردند تا مقداری فضا را آرام کنند.

این فعال سیاسی اصلاح طلب در ادامه راجع به اینکه آیا حسن روحانی رییس جمهوری در این شرایط پرسشها را به صورت براق با مردم در میان نمی گذارد، افزود: فکر می کنم آقای روحانی هم همین نگاه را دارند. با اینکه پرسشها مختلفی در رابطه با بحران سازی ها جهت دولت ایشان وجود دارد که در طول چهاردهه گذشته هم این حد از بحران سازی جهت یک دولت کم نظیر است ولی در عین حال هنوز تصور آقای روحانی بر این است که طرح یک سری از پرسشها و پرسشها به نفع شرایط کنونی کشور نیست.

یک فعال سیاسی اصلاح‌طلب راجع به مطرح‌نکردن پشت‌پرده بعضی از پرسشها به‌وسیله رئیس‌جمهوری گفت: تصور آقای روحانی بر این است که طرح یکسری از پرسشها و پرسشها هزینه و

او در ادامه تاکید کرد: عوض کردن رویکرد جهت انتقاد و مخالفت با دولت را تا حدی که اخیرا به عنوان حمایت از مجموعه دولت درآمده به همین جهت ارزیابی می کنم. همچنین سفارشات و توصیه هایی که از طرف مقامات عالی نظام نسبت به ایجاد همدلی و در عین حال تذکر نسبت به اختلافات داخلی بین قوای نظام و جناح های سیاسی را در این مسئله بی تاثیر نمی دانم. مضاف براینکه آقای روحانی بسیاری از صحبت های خود را می توانسته در گذشته مطرح کند، ولی این صحبت ها احتمالا امروز به نسبت گذشته از طرف افکارعمومی آن طور که باید و شاید شنیده نشده است.

این نماینده سابق مجلس در ادامه توضیح داد: مردم طبیعتا چون آقای روحانی را صورت ای می شناسند که چهل سال در مقدرات کشور و نقاط بسیار حساسی حضور داشته هست، طبیعتا از ایشان پذیرفته نیست که در این مواقع که پرسشها اقتصاد به صورت جدی بروز کرده بیایند و صحبت هایی را مطرح کنند که همه خواهند گفت مگر این مباحث در گذشته وجود نداشته و ایشان نسبت به آن بی اطلاع بوده هست. فکر می کنم مجموعه این مباحث موجب شده است تا آقای روحانی تلاش کند که فعلا کج دار و مریز پرسشها را دنبال کند.

ترمیم کابینه تاثیر مثبتی بر جامعه دارد / دولت ارتباط خود با مراجع تقلید را زیاد کردن دهد

مشکلات‌کنونی جهت یک دولت کم‌نظیر است/ رییس‌جمهور سکوت را کنار بگذارد ، تاجرنیا/ عضو فراکسیون امید

ایلنا نوشت:محمدرضا بادامچی با تاکید بر این عنوان که رییس جمهور باید سکوت را کنار گذاشته و پرسشها و موانع پیش روی خود و دولت را با مردم در میان بگذارد، گفت: متاسفانه طیفی وجود دارد که تنها رییس جمهور را مسبب پرسشها و معضلات جامعه می داند و می خواهد رییس جمهور را ناکارآمد جلوه دهد، در حالیکه این عنوان از واقعیت به دور است و ما نمی توانیم تمام پرسشها را به گردن رییس جمهور بیندازیم.

همانطور که مقام معظم رهبری هم عنوان کردند باید هر سه قوه با همکاری هم تلاش کنند تا پرسشها بوجود آمده برطرف شود.

یک فعال سیاسی اصلاح‌طلب راجع به مطرح‌نکردن پشت‌پرده بعضی از پرسشها به‌وسیله رئیس‌جمهوری گفت: تصور آقای روحانی بر این است که طرح یکسری از پرسشها و پرسشها هزینه و

این عضو فراکسیون امید در خصوص درخواست نمایندگان مجلس از دولت جهت ترمیم کابینه هم گفت: معتقدیم در صورت محقق شدن این خواسته کمک بزرگی به حل پرسشها خواهد شد و اگر با توجه به التهابات اقتصادی که در چند ماه اخیر در جامعه به وجود آمده رییس جمهور بپذیرد که در همکاری با بعضی از اعضای تیم اقتصادی خود تجدیدنظر کند، این می تواند تاثیر مطلوبی بر جامعه داشته باشد و این خبر را دارد که رییس جمهور جهت حل پرسشها مصمم است.

بادامچی ادامه داد: البته نباید اینگونه باشد که بعضی افراد که اهداف دیگری را دنبال می کنند، بتوانند با تحت فشار قرار دادن دولت به امیال و خواسته های خود برسند.

مشکلات‌کنونی جهت یک دولت کم‌نظیر است/ رییس‌جمهور سکوت را کنار بگذارد ، تاجرنیا/ عضو فراکسیون امید

دولت گام اول عوض کردن را جدی بردارد

ایسنا نوشت:عبدالله ناصری راجع به سخنان اخیر رییس جمهور، اظهار کرد: سخنان رییس جمهور نسبت به صحبت هایی که دو سال اخیر داشته هست، مقداری توجهات را زیاد به خودش جلب کرد و از جهاتی بهتر بود ولی به همان میزان هم مطالبات اجتماعی را در جامعه رای و حتی فراتر از جامعه رای رییس جمهور اوج برد. این سخنانی از جهاتی حساس و جالب توجه بود و از سویی هم نسبت به صحبت های قبلی رییس جمهور، مطالبات از دولت را خود به خود زیاد کردن داد.

وی در ادامه با بیان اینکه ارزیابی های بعدی جامعه از صحبت های رییس جمهور حساس تر خواهد شد، افزود: انتظار جهت تغییرات اساسی در تیم رییس جمهور تا این صحبت به این اندازه زیاد نبود ولی این صحبت این انتظار را زیاد کردن داد بنابراین رییس جمهور حتما باید سریعتر دست به تغییرات جدی بزند تا جامعه صحبت های وی را باور کند. تنها راه رییس جمهور این است که خیلی جدی تغییرات اساسی در حوزه مدیریت ارشد قوه مجریه ایجاد کند و حتما بداند این عوض کردن و تحول نباید در حد یکی دو نفر باشد لیکن در این شرایط و همچنین در صورت بی توجهی به استانداران و مدیران استانی، اتفاق مهمی نخواهد افتاد. هیچ وقت در این پنج سال گذشته جامعه منتظر ارزیابی از صحبت های رییس جمهور نبوده بعد رییس جمهور باید سریعا دست به کار شود.

این عضو بنیاد باران خاطرنشان کرد: روحانی باید بداند ما در شرایط بحرانی هستیم و این شرایط به مدیریت بحران نیازمند است در حالیکه عملا تلقی جامعه این است که رییس جمهور متناسب با رای خود در 29 اردیبهشت سال گذشته عمل نکرده است و به عبارتی به جای آنکه مدیریت بحران را در اختیار داشته باشد، افکار عمومی و جریان های سیاسی را با یک بحران مدیریت مواجه کرده هست. در شرایط فعلی یکسری کارها در دست دولت و نظام نیست مثل فشارهای خارجی ولی به هر حال جهت حل پرسشها و پاسخگویی به افکار عمومی باید تیمی هماهنگ در دولت وجود داشته باشد.

ناصری با اشاره به اینکه البته برون رفت از پرسشها تنها با تحول در قوه مجریه صورت نمی گیرد، تصریح کرد: با این حال روحانی باید گام اول را بردارد و سپس با سایر نهادهای حاکمیتی گفت وگو کرده و هماهنگی ایجاد کند لیکن بخش مهمی از پرسشها ریشه در مناسبات منطقه ای و بین المللی دارد که اگر این زمینه ها حل نشود، در داخل خیلی اتفاق خاصی نمی افتد.

وی در پاسخ به پرسشی راجع به چرخش مواضع بعضی مخالفان دولت و اعلام حمایت آنها از رییس جمهور، گفت: دوستان مخالف دولت و اصولگرایان تند و بی ثبات در اندیشه سیاسی، فکر کردند شرایط مطلوبی جهت آنها ایجاد شده است و جو زده شدند و موضع تندی علیه دولت گرفتند که ناجوانمردانه بود.

باید توجه کنیم که اگر در این شرایط حساس، فضای سیاسی به سمت مطالبه استعفای دولت پیش برود، وحدت و منافع ملی کشور آسیب می بیند. حتما عوض کردن مواضع مخالفان دولت با توصیه کسان دیگری بوده است لیکن مشخصه این مردها که مواضع سیاسی تندی علیه دولت گرفتند این است که خیلی نمی توان آنها را به عنوان افراد سیاسی قلمداد کرد، آنها تحلیل مناسبی از شرایط کشور، منطقه و دنیا ندارند. اگر روحانی اگر به 50 درصد از توصیه ها و انتقادات مشفقانه دوستان خود که هنوز هم طرفدارانش هستند، توجه می کرد امروز دچار چنین مشکلاتی نمی شد.

واژه های کلیدی: سیاسی | سیاسیون | روز گذشته | حسن روحانی | رییس جمهور | اخبار سیاسی و اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs